DGS - Dikey Geçiş Sınavı ve Puanları Hakkında!

DGS Taban Puanları ve Kontenjanları 2024

2024 DGS taban puanları ve kontenjanları sayfasına hoş geldiniz.Bu sayfadan DGS ile öğrenci alan tüm üniversite bölümlerinin DGS taban puanları 2024 ve kontenjanlarına ulaşabilirsiniz.

DGS taban puanlarını incelemek istediğiniz bölümün adına tıklayarak detayına gidebilirsiniz. Bölümün detay sayfasında üniversite bazında kontenjan sayıları ile birlikte toplam kontenjan sayısını da görebilirsiniz. Ayrıca bölümün en yüksek tavan ve taban puanları ile en düşük puanla öğrenci alan bölümüde inceleyebilirsiniz.

DGS TABAN PUANLARI 2024

Bu sayfadaki DGS taban puanları 2024, ÖSYM’nin yayınladığı 2023 sonuçlarından alınmıştır. 2024 tercih işlemlerinde bu sayfadaki DGS taban puanları geçerli olacaktır.

DGS Taban Puanları 2024DGS Üniversite Puanları 2024DGS Puan Hesaplama 20242024 DGS’ye Kaç Gün Kaldı?

DGS için özel olarak hazırladığımız sitemizde pek çok Dikey Geçiş Sınavı içeriği mevcuttur. Tüm üniversite ve bölümlerin taban puanları, muhtemel DGS puanı hesaplama, sınav takvimi ve çıkmış sorular gibi daha pek çok içerik için sitemizde gezinmeye devam ediniz. 2024 DGS taban puanları için ÖSYM‘ nin açıkladığı taban puanlar dosyasını kullandık.

Yorum Yap